VW Golf VI Plus 2.0TDi 2009god.

 • 24.01.2022 16:55
 • Аеродром, Скопје
 • 141 прегледи
Нов
image-6
image-7
image-8
155785ae-838a-4fbb-be31-c8a85807b718
45451508-dc34-4f6b-95fc-f73d542e9736
cf75f8ec-1c6e-49cf-bf34-b2c441ba71d5
6.890

Спецификации

 • Марка : VW Volkswagen
 • Модел : VI Plus
 • Стил на каросерија : Хачбек
 • Година : 2009
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Дизел
 • Боја : Сива
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 180.000-190.000
 • Koњски сили : 110

Опис

VW Golf VI plus 2.0 TDi дизел 2009 година
Зафатнина 2.000ccm
Сила на мотор 110 ks
Поминати 191.000 км.

ОПРЕМА:Радио ЦД ,Електрика на прозори, Електрика на ретровизори и греачи, Централна брава,Клима,Борд компјутер,систем за пролизгување,5 степен менувач и др …… .

Останати информации:

 • VW Golf VI plus 2.0 TDi дизел 2009 година
 • Зафатнина 2.000ccm
 • Сила на мотор 110 ks
 • Поминати 191.000 км.