Opel Astra J 1.4 Enjoy

 • 23.06.2022 00:39
 • Аеродром, Скопје
 • 184 прегледи
Нов
viber_image_2022-06-19_19-13-48-385
viber_image_2022-06-19_19-13-48-716
viber_image_2022-06-19_19-13-48-865
viber_image_2022-06-19_19-13-49-087
viber_image_2022-06-19_19-13-49-210
viber_image_2022-06-19_19-13-49-279
viber_image_2022-06-19_19-13-49-406
viber_image_2022-06-19_19-13-49-835
6.100

Спецификации

 • Марка : Opel
 • Модел : Astra J
 • Стил на каросерија : Хачбек
 • Година : 2010
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Бензин
 • Боја : Сива
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 190.000-200.000
 • Koњски сили : 100
 • Силина на мотор (kw) : 74

Опис

Марка: Opel
Модел: Astra J
Тип: Хечбек
Година: 2010
Километража: 192 000
Седишта: 5
Врати: 5

Потрошувачка
– градска: 7.1l / 100km
– отворен пат: 4.6l / 100km
– комбинирана: 5.5l / 100km
Гориво: Бензин
Максимална брзина: 178km/h
Емисиона класа на моторот: Euro 5

Јачина на мотор: 74 KW / 100 KS
Кубикажа: 1398 cm3
Број на цилиндри: 4
Капацитет на моторно масло: 3.75 l
Капацитет на антифриз: 6.2 l

Тежина: 1298kg
Капацитет на багажник
– минимум: 370 l
– максимум: 1235 l
Капацитет на резервоар: 56 l
Должина: 4419 mm
Ширина: 1814 mm
Ширина со ретровизори: 2013 mm
Висина: 1510 mm

Погонски тркала: предни
Менувач: 5 брзини (мануелен)
Големина на гума: 215/50 R17

Опрема
– Прилагодлив волан
– Информационен екран
– Двозонска клима
– Контроли на воланот
– Серво волан
– Сензори за дожд
– Кожен волан
– Темпомат
– Светла за магла
– Алуминиумски тркала
– AUX влез
– Далечинско заклучување
– Електрични ретровизори
– Држачи за чаши
– Резервна гума
– 2 кодирани клуча
– Child lock (Заклучување за деца)

Сигурност
– Воздушни перничиња
– Централно заклучување
– ESP (Electronic Stability Program) – Електронска програма за стабилност
– ASR (Anti-Slip Regulation) – Регулација против лизгање
– ABS (Anti-lock braking system) – Систем за сопирање против блокирање

*Автомобилот е купен од Аутомакедонија, овластен дилер за Opel во Македонија
*Прв сопственик
*Валидност на регистрација: 11.09.2022
*Редовно сервисиран во овластен сервис
*Сервисна книшка

* во цената е вклучено и осигурување “Асистенција на пат” со валидност до 11.09.2022

Контакт телефон: 071 251 722 Дејан

Локација

Методија Шаторов Шарло 15/1-50,Аеродром,Скопје

Локација

Методија Шаторов Шарло 15/1-50,Аеродром,Скопје