Mini moris

 • 03.03.2022 12:33
 • Карпош, Скопје
 • 818 прегледи
Нов
inbound9195447634261348023
4.999

Спецификации

 • Марка : MINI
 • Модел : 1.4 mini
 • Стил на каросерија : Мал автомобил
 • Година : 2008
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Бензин
 • Боја : Бела
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 140.000-150.000
 • Koњски сили : 95
 • Силина на мотор (kw) : 70

Опис

Се продава Mini Cooper One Facelift 2008 година, со најдобриот мотор на ланец 1.4 бензин 95hp од BMW, увезена од Италија со реални 142000 километри(сервисна книшка, фактури од сите сервиси, сертификат за ревизија на километри), километрите можете да ги проверите и според италијанската регистерска табличка Targa(DR671KT), од прва и единствена сопственичка роденa 1946 година. Поседува највисоко ниво на опрема:
Клима уред
Кожни седишта
Ambient Light
Надворешен Хром пакет
Металик бела бисерна боја
Халоген фарови, магленки
Алуминиумски фелни 16 инчи
Менувач 6 брзини
8 Воздушни перничиња
Темпомат
ABS+ESP+ASR
Ел.ретровизори со греачи и преклоп
Ел.прозори
2 клуча + Палење на дугме Start/Stop
Аларм
Централно со далечинско
Борд компјутер
Оригинално Радио со 8 звучници, Bluetooth конекција, AUX и Voice control
Сензор за дожд и сензор за светло
Мултифункционален кожен серво управувач со команди
4 гуми Nexen(Made in South Korea 7 месец 2020 година) буквално како нови
Перфектна работа на мотор, одлична техничка и визуелна состојба, ниска потрошувачка на гориво од 5l/100km, максимално сочувана внатрешност и надворешност, автомобилот е погоден и за возачи почетници, платени се сите давачки до регистрација, може да се погледне, да се провери кај ваш мајстор и да се тестира во секое време, автомобилот е буквално како од фабрика. Ќе ве молам без замени. Телефон за контакт

Потврден огласувач

Локација

Карпош,Скопје

Локација

Карпош,Скопје