Ford Fiesta 1.6 TDCi 2009 god.

 • 25.01.2022 16:58
 • Аеродром, Скопје
 • 227 прегледи
Нов
468a4f22-a953-4abb-a0f8-786bf0cea4dc
3a275b0d-3339-46c7-8258-ef50b3ce9fc3
9a022960-f3aa-4d9b-b1ea-9c5cd8e3f96c
99d4df07-6eb1-4ec9-b358-82d0a1a16371
d31bbfbc-fbaa-4c65-9c23-94653f51285e
1afe8a31-0320-42dc-b27f-db0bc0abe02c
1afe8a31-0320-42dc-b27f-db0bc0abe02c-1
4.490

Спецификации

 • Марка : Ford
 • Модел : Fiesta
 • Стил на каросерија : Мал автомобил
 • Година : 2009
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Дизел
 • Боја : Сива
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 190.000-200.000
 • Koњски сили : 90

Опис

Ford Fiesta 1.6 TDCi дизел 2009 година
Зафатнина 1600ccm
Сила на мотор 90 ks
Поминати 200.000 км.

ОПРЕМА:Радио ЦД , Команди на волан,Електрика на прозори, Електрика на ретровизори, Централна брава,Клима,Борд компјутер,систем за пролизгување,5 степен менувач и др …… .

Еу Мобиле
тел.078 447367 и 078 327817 и 070 541904

Останати информации:

 • Ford Fiesta 1.6 TDCi дизел 2009 година
 • Зафатнина 1600ccm
 • Сила на мотор 90 ks
 • Поминати 200.000 км.