Ford Fiesta 1.4 TDCI full oprema, vo odlicna sostojba 2007

 • 08.08.2022 15:19
 • Аеродром, Скопје
 • 91 прегледи
Нов
3e8386a7-eee7-44d4-8148-f98348dcf9d1
5a8736b0-d9ed-4c7b-b5e0-386b52a09340
42a88f2e-8fc5-416e-9ffe-4d0d48bc20ba
84991a1b-48ad-40ad-9f5f-39b68d0a3589
c1b8c21c-92de-4474-b0b6-9fe8bac770fc
e573f0b6-4bac-484e-bdb2-fcc00f08d4c3
f3aef550-e587-4373-87dd-ba5209940c6d
3.500

Спецификации

 • Марка : Ford
 • Модел : Fiesta
 • Стил на каросерија : Хачбек
 • Година : 2007
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Дизел
 • Боја : Црна
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 180.000-190.000
 • Силина на мотор (kw) : 50

Опис

Се продава Ford Fiesta 1.4 tdci 50 kw градски автомобил. Регистрирана до 12.03.2023.
Со full опрема:
– алуминиумски бандажи
– функционален клима уред
– функционално парно
– нов акумулатор Exide
– нови дизни сменети пред месец дена
– ново подвозје
– нови летни и зимски гуми
– електрика на прозори
– електрика на фарови
– abs кочници
– централно заклучување/отклучување
– резервен клуч
– Radio cd Ford so aux
– редовно сервисирана, сервис Vanco
Колата е во комплетно исправна состојба, можете да проверите каде сакате

дополнителен број за контакт: 070/ 423 147

Локација

Treta Makedonska Brigada br. 70,Аеродром,Скопје

Локација

Treta Makedonska Brigada br. 70,Аеродром,Скопје