Citroen DS3 1.6 E-HDI 92ks Autobern

 • 26.01.2022 20:58
 • Аеродром, Скопје
 • 203 прегледи
Нов
Citroen-DS3-1-6-E-HDI-92ks-Autobern
Citroen-DS3-1-6-E-HDI-92ks-Autobern-2
image-9
image-10
image-11
image-12
image-13
image-14
Citroen-DS3-1-6-E-HDI-92ks-Autobern-4
Citroen-DS3-1-6-E-HDI-92ks-Autobern-5
Citroen-DS3-1-6-E-HDI-92ks-Autobern-6
Citroen-DS3-1-6-E-HDI-92ks-Autobern-7
6.850

Спецификации

 • Марка : Citroën
 • Модел : DS3
 • Стил на каросерија : Хачбек
 • Година : 2012
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Дизел
 • Боја : Бела
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 140.000-150.000
 • Koњски сили : 92
 • Силина на мотор (kw) : 67

Опис

Се продава CITROËN DS3 1.6 E-HDI 67kw.
Година 2012.
Километри 140000.
Од опрема поседува:
-Алуминиумски бандажи со гуми во солидна состојба.
-Темпомат.
-Фабричко озвучување аух.
-Автоматска клима.
-Кожен волан подесив по висина и длабочина.
-Лед светла.
-Паркинг сензори.
Увоз од Швајцарија платени давачки до регистрациа.
Можна замена повелете во AUTOBERN.

Цена 6850€ со простор за договор.
070275098
071216879
078355335
070323717