ALFA ROMEO GIULIETTA 1.6jtdm 105ks 2012 godina

 • 25.01.2022 16:10
 • Аеродром, Скопје
 • 172 прегледи
Нов
b1e7fdec-fc8f-4d88-aa09-adda4d40e294
7c74cf0a-a341-45eb-aedd-9ad844871310
fa1214ca-fcfa-4ec3-be96-aa4a66c212b3
44d826cb-1292-4b08-9dd6-996165576c8d
9f1fef79-8c34-4403-bc37-c2e7ba6037f5
a9a703ed-ed74-4bc2-8ff8-d8e4741a4260
6.990

Спецификации

 • Марка : Alfa Romeo
 • Модел : Giulietta
 • Стил на каросерија : Хачбек
 • Година : 2012
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Дизел
 • Боја : Црна
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 150.000-160.000
 • Koњски сили : 105

Опис

ALFA ROMEO GIULIETTA 1.6jtdm 2010 година
Зафатнина 1600ccm
Сила на мотор 105 ks
Поминати 155.900 км.
Регистрирана цела година и сервисирана

ОПРЕМА:Радио ЦД , Електрика на прозори, Електрика на ретровизори, Централна брава, клима, Паркинг сензори….. .

Останати информации:

 • ALFA ROMEO GIULIETTA 1.6jtdm 2010 година
 • Зафатнина 1600ccm
 • Сила на мотор 105 ks
 • Поминати 155.900 км.
 • Регистрирана цела година и сервисирана