Продавам OPEL VECTRA B – Бензин/Плин

 • 27.02.2022 09:58
 • Ѓорче Петров, Скопје
 • 533 прегледи
Нов
1
6
9
14
15
16
14-1
16-1
1.000

Спецификации

 • Марка : Opel
 • Модел : VECTRA - B
 • Стил на каросерија : Седан
 • Година : 1995
 • Менувач : Рачен
 • Гориво : Плин
 • Боја : Сива
 • Регистрација : Македонска
 • Километража : 250.000-300.000
 • Koњски сили : 1616
 • Силина на мотор (kw) : 16

Опис

Opel VECTRA B, произведена 1995, купена од првиот сопственик во 1996 во Македонија, ние сме трети сопственици. Монтиран плински уред Lovato во 2011 година. На возилото му се променети рамена, лагери, потисна плоча, друг лагер и акомулатор пред огласувањето за продажба. Регистрирана е до Август 2022.