Топ 10 електрични автомобили со најдолга издржливост

Топ 10 електрични автомобили со најдолга издржливост Lucid Air Dream Edition R: 840 километри Mercedes EQS 450+ AMG линија:  730 километри Tesla Model S: 650 километри BMW iX xDrive50: 610 километри Ford Mustang Mach-E Проширен опсег RWD: 605 километри Tesla Model 3 Long Range: 600 километри BMW i4 eDrive40 Sport: 690 километри Tesla Model X: …

Топ 10 ретро автомобили кои вреди да ги погледнете!

Топ 10 ретро автомобили кои вреди да ги погледнете! Прекрасна изработка, непобитен шарм и чувство на слобода со навестување на носталгија: најдобрите стари школски автомобили имаат сеприсутна магија што е тешко да се каже со зборови! Aston Martin DB5 1964 Не само штo Aston Martin DB5 1964 е еден од најимпресивните класични автомобили, туку е …

Топ 10 најдобри семејни хечбеци за 2022 година

Топ 10 најдобри семејни хечбеци за 2022 година Стилски, добро опремени и со мотор кој одговара на секое барање, семејните хечбекови остануваат важен сектор на пазарот. Но, кои се нашите топ 10? Традиционалниот семеен хечбек каков што некогаш го знаевме веќе навистина не постои. Некогаш скромен, секојдневен превозник на луѓе и нивниот багаж, овие автомобили …